Porozmawiajmy o wypełniaczach, z doktorem Rekha Tailorem

Wypełniacze są wielką nowiną - każdy chce mieć idealne, pulchne usta - i wydaje się, że można je dostać praktycznie wszędzie. Salony piękności, fryzjerzy, a nawet siłownie często mają swoich własnych, własnych specjalistów od botoksu i wypełniaczy. Ale jak można stwierdzić, czy jest to bezpieczne i ile naprawdę wiesz o tym, co jest wstrzykiwane do organizmu, a kto to robi? Jak więc możemy się upewnić, że ludzie są świadomi przepisów dotyczących bezpieczeństwa wypełniaczy i botoksu?

Właściciel firmy Health & Aesthetics, lekarz dr Rekha Tailor, chce, aby wszyscy zadawali więcej pytań przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia w formie iniekcji.

Oto jej górna trójka:

KTO MI WSTRZYKUJE?

To jest chyba najważniejsza rzecz do rozważenia. Twoja twarz jest złożoną i wrażliwą strukturą, z wieloma podstawowymi składnikami, takimi jak nerwy i naczynia krwionośne - nie wspominając o oczach. Podczas każdego rodzaju leczenia w formie iniekcji ważne jest, aby mieć pewność, że jesteś w rękach lekarza, który rozumie twoją anatomię twarzy i wie, które obszary są bezpieczne do wstrzyknięcia, a których należy unikać.

Jednak w Wielkiej Brytanii zastrzyki, takie jak wypełniacze skórne, są nieuregulowane, co oznacza, że każdy może je wstrzyknąć - możesz nawet zrobić to sam, bez żadnych konsekwencji prawnych. Botoks jest lekiem wydawanym tylko na receptę i dlatego powinien być podawany tylko mojemu lekarzowi. W Wielkiej Brytanii tak jednak nie jest.

Niektórzy "specjaliści" mieli tylko jeden dzień szkolenia, a nawet mniej. Wiedzą, jak używać produktu, do którego stosowania zostali przeszkoleni, ale nie spędzili lat w szkole medycznej ucząc się o anatomii i szerszej praktyce medycznej. I co niepokojące, ci "specjaliści" nie mają żadnego przeszkolenia ani wiedzy na temat tego, jak radzić sobie z potencjalnymi komplikacjami. Tak więc możesz być zagrożony - nie tylko infekcją i powikłaniami, ale i trwałymi uszkodzeniami.

Szeroko rozpowszechnioną poradą jest, aby zawsze upewnić się, że jesteś leczony przez w pełni przeszkolonego lekarza. Ale poszedłbym o krok dalej i poleciłbym Ci wybrać nie tylko każdego lekarza, ale kogoś, kto jest w pełni przeszkolony w wykonywaniu zabiegów estetycznych. Jestem doświadczonym lekarzem i specjalizuję się w niechirurgicznych zabiegach kosmetycznych - z wieloletnim stażem i praktyką. Mój mąż jest również bardzo doświadczonym lekarzem, ale jest ginekologiem, więc jego specjalizacja jest na drugim końcu! Oboje wiemy, jak używać strzykawki, ale jaki użytek wybrałaby Pani do wstrzykiwania kosmetycznych wypełniaczy w twarz?

JESTEŚ GDZIEŚ KLINICZNIE CZYSTY?

Jeśli masz tylko zastrzyk lub dwa, możesz założyć, że nie ma ryzyka infekcji. Z pewnością ryzyko jest małe, szczególnie w porównaniu z operacją, ale nadal istnieje.

Więc bezpieczne, klinicznie czyste środowisko jest niezbędne. Twój salon piękności, fryzjer lub czyjś dom może wyglądać na pikantny, ale jest mało prawdopodobne, aby praktykować ten sam wysoki poziom czystości, który można znaleźć w pokoju medycznym?

W Health & Aesthetics praktykujemy niezwykle wysoki poziom higieny. Jako lekarz nadzoruję standardy i dbam o to, aby były one porównywalne z tymi wymaganymi przy każdej procedurze medycznej, a mój zespół wykwalifikowanych specjalistów ds. estetyki jest przeszkolony, aby utrzymać te same wysokie standardy.

CO JEST W PUDEŁKU?

Zadziwia mnie, jak wiele osób nie wie, a nawet nie dba o produkt, który mają zamiar wstrzyknąć. Zawsze pytajcie o pudełko i sprawdzajcie, czy jest oznakowane FDA lub CE, albo jedno i drugie. Dowiedz się więcej o tym, co oznacza zatwierdzenie przez FDA i europejskie znaki CE. Jest to naprawdę ważne, ponieważ każdy z tych znaków jest oznakowaniem jakości. Nie pozwól nikomu wstrzyknąć sobie czegoś, co nie nosi przynajmniej jednego z tych znaków.

I nigdy nie bierz tego za pewnik, nawet jeśli jesteś w klinice, a nie w salonie. Tu, w Wielkiej Brytanii, jest około 180 wypełniaczy do wstrzykiwań. Mniej niż 10 z nich jest zatwierdzonych przez FDA, a te są jedynymi dostępnymi w USA. Tak więc, podczas gdy niektóre z tych 170 innych produktów mogą nosić europejski znak CE i być dość bezpieczne, nie zostały one tak rygorystycznie przetestowane. A niektóre z nich mogą nawet nie posiadać znaku CE. Pamiętaj, że w Wielkiej Brytanii nie ma obecnie żadnych regulacji dotyczących wypełniaczy i innych produktów do iniekcji, więc skąd wiesz, że bez tych norm jakościowych jest to bezpieczne?

Jeśli osoba niemedyczna twierdzi, że wstrzykuje Botox, czy to naprawdę Botox lub coś innego, co jest wstrzykiwany? To może potencjalnie uszkodzić Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl