Jak usunąć przebarwienia skórne?

 Przebarwienia skóry są rezultatem nieprawidłowości, które zachodzą w procesie produkcji barwnika zwanego melaniną w komórkach skóry. Mamy wtedy do czynienia z miejscowo występującymi ciemnymi plamami, najczęściej pojawiającymi się na policzkach, czole, szyi, dekolcie, rękach.

Przyczyny powstawania przebarwień są bardzo zróżnicowane. Najczęściej ma to związek ze zbyt intensywnym opalaniem się (silne promieniowanie UV powoduje powstawanie plam). Inne przyczyny to: zażywanie niektórych leków, zmiany hormonalne, np. w okresie ciąży, menopauzy, podczas terapii hormonalnej, stosowanie niektórych kosmetyków, uwarunkowania genetyczne, stany zapalne skóry, niektóre choroby i dolegliwości, np. łuszczyca, trądzik, schorzenia wątroby, tarczycy, itp.

Jak widać przyczyny są różne, różny może być też stopień zaawansowania przebarwień, różne są metody ich likwidowania. Usuwanie przebarwień skóry to nierzadko długotrwały i wymagający systematycznych zabiegów proces. Jakie są najpopularniejsze metody walki z uporczywymi plamami na skórze?

Po pierwsze – laseroterapia. Jest to bardzo nowoczesny i wysoce skuteczny sposób eliminowania przebarwień. Jest stosowana nawet w przypadku bardzo zaawansowanych zmian skórnych. Na ogół zaleca się serie kilku lub kilkunastu zabiegów.

Po drugie - mikrodermabrazja. Jest to zabieg polegający na dogłębnym, intensywnym ścieraniu naskórka za pomocą specjalnych urządzeń, np. tarcz diamentowych. Mikrodermabrazję, podobnie jak laseroterapię, wykonuje się w seriach kilku lub kilkunastu zabiegów. Efekty są zazwyczaj zadowalające.

Po trzecie – chemabrazja. Jest to specjalny peeling chemiczny, w którym stosuje się różnego rodzaju kwasy kosmetyczne, np. kwas salicylowy, glikolowy, migdałowy. Dzięki zabiegom chemabrazji, chory naskórek zostaje złuszczony, a skóra odzyskuje dawną naturalną barwę.

Po czwarte – Cosmelan. Jest to specjalnie opracowany, zaawansowany preparat kosmetyczny o bardzo silnym działaniu, który przywraca równowagę w produkcji melaniny, likwiduje przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Według niektórych opinii, kuracja Cosmelanem jest najskuteczniejszą z istniejących metod walki z przebarwieniami.

Po piąte – różnego rodzaju peelingi, kremy oraz maski. Są to metody wykorzystywane w przypadku mniej zaawansowanych przebarwień.

Wybór odpowiedniego sposobu leczenia przebarwień zależy w głównej mierze od ich typu oraz wielkości. Którą z metod wybrać? Najlepiej najpierw poradzić się dermatologa.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl