Laser frakcyjny w dermatologii

Rozwój technologii czasami przebiega w sposób zupełnie nieprzewidywalny. Kiedy zaczęliśmy poznawać tajemnice elektronu, nikt nie przewidywał, że rozwinie się z tego cała elektryka wraz z elektroniką, a szczytowym osiągnięciem będzie tutaj (jak na razie) Internet. Podobnie było z powłokami teflonowymi powstałymi na potrzeby amerykańskiego programu kosmicznego. Nie są one dla nas niczym nadzwyczajnym, ponieważ przygotowujemy na nich jajecznicę na śniadanie. Podobnie było z laserami, którym wróżono bardzo różne zastosowania, ale w dermatologii nikt się ich nie spodziewał. Była to wyjątkowo przyjemna niespodzianka, a lasery dermatologiczne jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa.

Frakcyjne lasery dermatologiczne stosuje się już od dawna poza gabinetami medycznymi. Ich komercyjne wersje nadają się świetnie do różnych gabinetów odnowy biologicznej. 

Działanie lasera polega na dostarczaniu wiązki światła o określonej częstotliwości na bardzo ograniczoną przestrzeń. Lasery frakcyjne stosują specjalną technikę naświetlania, która tworzy maluteńkie, niewidoczne gołym okiem kolumienki w skórze człowieka. Jest to innowacja w stosunku do starszej generacji laserów wypalających całą powierzchnię skóry. Jest to naprawdę spory krok naprzód, ponieważ zmniejsza skutki uboczne i czas gojenia się skóry po zabiegu.

W praktyce lasery frakcyjne wykorzystuje się do usuwania różnego rodzaju zmian na skórze. Zaczęło się od blizn, które są specjalnym tworem zwykłej tkanki łącznej, która nadbudowywała się w trybie ekspresowym. Zabiegi laserowe umożliwiają stopniowe niszczenie, po czym organizm, już bez stresu, spokojnie naprawia laserowe uszkodzenia normalną tkanką. Dokładnie ten sam proces można zastosować w przypadku przeróżnych zmian skórnych, które pojawiły się w miejscach, gdzie ich być nie powinno.

urządzenieCo bardzo ważne, stosowanie lasera frakcyjnego możliwe jest również w sytuacjach blizn po trądziku i wszędzie tam, gdzie powstają niepożądane wgłębienia skóry – zmarszczki. Mogą to być zmarszczki spowodowane normalnym procesem starzenia, dzięki czemu zabiegi z laserem mają duże znaczenie w dermatologii odmładzającej i mogą poprawiać napięcie skóry. Możliwe jest ponadto stosowanie laserów frykcyjnych do usuwania barwników spod skóry, czyli tatuaży artystyczny, tatuaży pourazowych, a także naturalnych przebarwień skóry, w tym wrodzonych skaz.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl