Trądzik i jego leczenie

tradzik pospolityTrądzik pospolity spędzający sen z powiek nie tylko nastolatkom, jest chorobą skóry wiążącą się z nadmierną aktywnością wykazywaną przez gruczoły łojowe oraz z rogowaceniem ujść mieszków włosowych. Na pierwsze objawy trądziku wpływa przy tym nie tylko nadmierne wydzielanie łoju, ale również bakterie beztlenowe, konsekwencją zmian stają się zaś zaskórniaki, grudki, torbiele ropne oraz krostki.

Choroba często ma podłoże genetyczne, typowe dla niej jest zaś i to, że posiada szereg postaci. Najbardziej typowy jest tak zwany trądzik młodzieńczy, można jednak mówić również o jego bardziej zaawansowanych postaciach takich, jak choćby trądzik ropowniczy, skupiony, a nawet bliznowcowy. Leczenie trądziku zawsze jest procesem długotrwałym i wymagającym sporych pokładów cierpliwości.

Bywa, że choroba ustępuje dopiero pomiędzy dwudziestym i trzydziestym rokiem życia, zdarza się zaś i tak, że utrzymuje się znacznie dłużej. Warto pamiętać jednak, że nawet długotrwały czas leczenia nie zwalnia nas z obowiązku podjęcia jego prób zwłaszcza, że konsekwencją zaniedbań w tym zakresie są blizny i przebarwienia utrzymujące się przez całe życie. Samo leczenie jest skuteczne przede wszystkim wówczas, gdy stanowi połączenie różnych metod DER-MED. Podczas leczenia swoich pacjentów stawia więc na „system skojarzony”.

Kuracje i zabiegi medyczne łączą się w nim z oczyszczaniem kosmetycznym i właściwą pielęgnacją chorej skóry, co wzmacnia efekt końcowy. Leczenie jest skuteczne również dlatego, że odpowiada za nie grono doświadczonych dermatologów dobierających preparaty dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Jego celem jest przy tym nie odtłuszczenie skóry, ale przede wszystkim – unormowanie produkcji łoju, przeciwdziałanie reakcjom zapalnym i przeciwdziałanie tworzeniu się ewentualnych blizn. Co ważne, możliwe jest również leczenie tak zwanych blizn potrądzikowych między innymi poprzez peelingi medyczne i mikrodermabrazję medyczną. A także zabiegi zmniejszające widoczne przebarwienia.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl