Rozstępy – jak z nimi walczyć?

Rozstępy to dolegliwość, która spotkać może dosłownie każdego z nas. Chociaż najczęściej kojarzymy je z powikłaniami po ciąży, to mogą one być skutkiem również nagłych wahań wagi, stresu czy problemów z hormonalną równowagą naszego organizmu. Nieprawdą jest również to, jakoby z rozstępami znacznie częściej miały zmagać się kobiety – wszelkiego rodzaju badania wyraźnie pokazują bowiem, że rozstępy są przypadłością w równym stopniu pań, co panów, a powszechność takiej opinii jest wynikiem jedynie tego, że przedstawiciele brzydszej płci rzadziej szukają pomocy u kosmetologów bądź lekarzy.

Z rozstępami w pierwszej fazie ich rozwoju – to znaczy kiedy są one zabarwione na różowy bądź delikatnie fioletowy odcień – walczyć jest niezwykle łatwo. Nie musimy w tym celu nawet zasięgać opinii specjalisty – wystarczy odwiedzić aptekę lub dobrą drogerię, gdzie bez problemu kupimy preparaty, dzięki którym szybko pozbędziemy się tego, dla niektórych bardzo wstydliwego, problemu. Współczesna farmakologia daje nam w walce z rozstępami bardzo skuteczną broń – dostępne dziś kosmetyki i leki sprawiają, że po kilkutygodniowej zaledwie kuracji po rozstępach nie ma najmniejszego śladu.

Zupełnie inaczej sprawa ma się jednak w przypadku, kiedy problem ten z początku zaniedbaliśmy – nie mamy wtedy niestety co liczyć na łatwe usuwanie rozstępów. Zabiegi chirurgiczne bądź specjalne masaże i zastosowanie trudno dostępnych leków będą wtedy jedynymi sposobami na to, by pozbyć się tych szpecących nasze ciało pęknięć skóry. Najskuteczniejszą ze wszystkich dostępnych dziś metod jest z całą pewnością zabieg z użyciem lasera – dają one najwyraźniejsze ze wszystkich metod rezultaty, widoczne już po kilku zabiegach. Laserowe usuwanie rozstępów jest także metodą całkowicie bezpieczną – jedynym powikłaniem, jakie może się z nim wiązać, są niewielkie strupki utrzymujące się zaledwie do trzech tygodni.

W walce z rozstępami możemy sięgnąć również o zupełnie inne oręże – chodzi tu o peelingi chemiczne oraz mechaniczne. Ich stosowanie sprawia, że złuszczają się wierzchnie warstwy skóry, co powoduje spłycenie blizn. Peelingi z odpowiednich preparatów, stosowane regularnie, potrafią w znacznym stopniu wpłynąć korzystnie na intensywność koloru rozstępów czy blizn.

Osoby, których problem z rozstępami jest poważniejszy mogą zdecydować się także na zabiegi dermabrazji bądź nawet przeszczepu skóry – w przeciwieństwie do peelingu, metody te działają na głębsze warstwy skóry, w związku z czym ich skuteczność w przypadku dużych i głębokich rozstępów jest nieporównywalnie skuteczniejsza.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl