Pozbyć się tatuażu raz na zawsze

Tatuaże to jedna z najstarszych znanych cywilizacji ludzkiej metod upiększania ciała.

Wielkie znaczenie miało to, że nałożenie barwnika miało charakter trwały i na stałe oznaczało daną osobę jako członka określonej grupy społecznej, plemienia czy później konfraterni. W dzisiejszych czasach tatuaże cały czas zachowują swój tradycyjny charakter i są bardzo popularne chociażby w więzieniach, ale ich rozpowszechnienie doprowadziło do tego, że w swojej większości są dzisiaj wyłącznie elementami estetycznymi. Ma to swoje pozytywne i negatywne efekty. Wśród tych ostatnich jest na pewno brak możliwości łatwego poradzenia sobie z tatuażem, jeśli wyjdzie z mody lub nam się po prostu znudzi.

Trwałość tatuaży jest dzisiaj na szczęście zupełnie inną kwestią niż jeszcze chociażby dwadzieścia lat temu. Związane jest to przede wszystkim z rozwojem specjalnych technologii laserowych, dzięki którym możliwe jest dostanie się do tatuażu poprzez warstwę skóry w sposób zarazem skuteczny i bezpieczny. Obie powyższe kwestie niestety mogą być bardzo mocno stopniowane, przez co można stawiać pytania i o bezpieczeństwo zabiegów i o ich skuteczność. Powyższe cechy są niestety w praktyce celami przeciwstawnymi i jeśli chcemy większego bezpieczeństwa, musimy się godzić na trochę mniejszą skuteczność i odwrotnie.

Czy zatem całkowite usunięcie tatuażu i uchronienie się od jakichkolwiek blizn jest możliwe? Tak, jest możliwe, ale tylko w określonych przypadkach. Na szczęście najłatwiej jest sobie poradzić z najmniej estetycznymi rysunkami na ciele, które są robione z czarnych atramentów i nakładane są stosunkowo płytko. Najlepsze metody usuwania tatuaży opierają się o rozgrzewanie barwników, co w przypadku czerni jest banalnie proste. Jeśli jednak mamy do czynienia z jasnymi barwami, są one trudne do odróżnienia od naturalnego pigmentu skóry i skuteczność najbezpieczniejszych metod w ich przypadku bywa umiarkowana.

Zaznaczyć tutaj trzeba, że najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze metody z grona metod laserowych to zabiegi dość długotrwałe, ponieważ trzeba poddawać się ich seriom trwającym od trzech do nawet dziesięciu i więcej powtórzeń przedzielonych czasem na regenerację skóry. Efekt przychodzi stopniowo. Metody bardzo inwazyjne mogą być skuteczne już po pojedynczym zastosowaniu, ale tutaj niestety trzeba się pogodzić z jakimś zbliznowaceniem.


 

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl