Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to jedna z najczęstszych dziś kobiecych przypadłości. Dotyka ona coraz więcej pań i niekoniecznie musi być związana z nadwagą – wśród jej przyczyn wymienić można bowiem również siedzący tryb życia, nadużywanie kawy, papierosów i innych używek, czy też nieodpowiednio dopasowane ubrania, nade wszystko jednak odpowiada za niego estrogen – żeński hormon, którego nadmiar powoduje nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Właśnie dlatego też cellulit tak rzadko występuje u mężczyzn.

Według wielu pań, cellulit stanowi bardzo poważny defekt estetyczny – nic zatem dziwnego w tym, że większość kobiet zmagających się z tym problemem na wszystkie sposoby stara się zwalczyć tę niezbyt ładnie wyglądającą „pomarańczową skórkę”. Panie, które walczą z lipodystrofią mają dziś do wyboru szeroki wachlarz sposobów na to, by pozbyć się tej przykrej dolegliwości. Należy jednak koniecznie pamiętać, że nie wszystkie z nich są równie skuteczne. Metody domowe, wykorzystujące działanie ogólnodostępnych środków nie zawsze są skuteczne w zadowalającym stopniu – zdecydowanie lepiej jest zatem wybrać któryś z nowoczesnych, zawierających specjalnie dobrane substancje leków bądź też skorzystać z pomocy lekarza lub kosmetoga – tym bardziej, że dzisiejsze zabiegowe metody walki z cellulitem potrafią dać naprawdę dobre efekty.

tkanka celulitu

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod walki z cellulitem jest endermologia, polegająca na wykonywaniu masażu specjalnymi, wyposażonymi w ruszające się w różnych kierunkach głowice, rolkami, których nacisk powoduje zniszczenie tkanki tłuszczowej. Endermologia szczególnie dobre efekty daje w przypadku miejscowego cellulitu – wtedy szanse powodzenia tego, kosztującego od stu do dwustu złotych, zabiegu są naprawdę wysokie.

Innym, równie popularnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zabieg o nazwie smooth shape – ten kosztujący około pięćset złotych zabieg wykorzystuje właściwości masażu, tym razem połączone z próżniowym zasysaniem oraz działaniem lasera, którego wiązki rozpuszczają tłuszcz.

Podobnie nowoczesną metodą jest bella contour. Zabieg ten wykorzystuje działanie ultradźwięków oraz emitujących prąd zmienny o odpowiednim napięciu elektrod. Ten, wbrew pozorom, całkowicie bezpieczny zabieg kosztuje około czterysta złotych, jednak zazwyczaj już po pięciu zabiegach widać całkowitą poprawę.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl