Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja to rodzaj peelingu, który pobudza procesy regeneracji skóry wpływając na proces syntezy kolagenu. Umożliwia dzięki temu lepszą penetrację substancji czynnych aplikowanych w kolejnym etapie zabiegu.

Sam zabieg jest wykonywany z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia wyposażonego w specjalne ścierające głowice, których zadaniem jest kontrola strumienia kryształków uruchamianych dzięki powstaniu próżni. Kryształki z dużą prędkością uderzają o powierzchnię naskórka, w rezultacie więc stopniowo i w bardzo delikatny sposób dochodzi do ścierania się martwych komórek oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Dzięki umiarkowanemu usuwaniu wierzchnich warstw naskórka mamy do czynienia z szybkim i bardzo intensywnym powstawaniem nowych komórek, te zaś zastępują uszkodzone nie tylko bez ryzyka powstawania blizn, ale i nierównomiernego złuszczania. Zabieg jest przeprowadzany w celu wygładzania skóry i eliminacji jej nadmiernego rogowacenia oraz suchości. Przyczynia się jednak również do zmniejszania się zmarszczek i znaczącej redukcji zaskórników. Ponadto mikrodermabrazja zwiększa wzrost absorbcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych, pozwala na pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a także przyczynia się do wzrostu zdolności obronnych skóry.

Jej zaletą jest również stymulacja mikrokrążenia, co przyczynia się do lepszego odżywiania komórek. Jeśli zdecydowaliśmy się na przystąpienie do zabiegu, nie musimy w żaden szczególny sposób przygotowywać się do niego. Lekarze sugerują jednak, aby przez 5 ostatnich dni poprzedzających zabieg nie wykorzystywać chemicznych kremów do depilacji, a także nie wykonywać elektrolizy, woskowania i nie wykorzystywać szorstkich gąbek do czyszczenia twarzy oraz żelów i kremów peelingujących do twarzy.

Zabieg nie wiąże się też z koniecznością ograniczenia naturalnej dla as aktywności, choć należy liczyć się z tym, że bardziej wrażliwa skóra może zareagować na jego wykonanie lekkim zaczerwienieniem ustępującym po kilku godzinach. Mikrodermabrazja diamentowa zazwyczaj okazuje się skuteczna przede wszystkim poprzez swoją powtarzalność, o trwałych rezultatach można mówić więc po około 5 zabiegach wykonywanych w odstępie od 1 do 4 tygodni. Tu duże znaczenie ma zresztą również charakter zabiegu, mniejszy obstąp jest więc wymagany przy zabiegach odmładzających, a większy podczas leczenia trądziku.

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu zazwyczaj wymienia się: zakażenia wirusowe, opryszczkę, zakażenia bakteryjne, zakażenia grzybiczne, trądzik krostkowy, ropowiczy i różowaty, a także nadżerki, nowotwory skórne i znamiona.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl