Peeling laserowy

Peeling laserowy jest metodą nie tylko zdecydowanie bardziej precyzyjną, ale i o wiele skuteczniejszą w usuwaniu wierzchniej warstwy skóry niż ma to miejsce w odniesieniu do zabiegów mechanicznych i chemicznych. Jego skutkiem jest odmłodzenie skóry, widoczna poprawa jej gęstości i jędrności, a także widoczna redukcja blizn, zmarszczek, uszkodzeń posłonecznych, powiększonych porów i przebarwień.

Peeling laserowy ujednolica również koloryt, skóra staje się zaś nie tylko odświeżona, ale również bardziej napięta i pełna blasku. Tuż po wykonaniu zabiegu należy liczyć się zarówno z zaczerwienieniem, jak i z lekkim obrzękiem. Skra wygląda tak samo, jak wówczas, gdy za długo przebywaliśmy na słońcu, a pacjent może cierpieć na wszystkie niedogodności typowe dla tego stanu. Już po 3-5 dniach znika jednak zaczerwienienie, a choć po 2 dniach może nastąpić nasilenie obrzęku, po czwartej dobie również on znika.

W kolejnym etapie skóra może zmienić odcień na delikatnie ciemniejszy i zacząć się złuszczać, najpóźniej po tygodniu wraca jednak do swojego naturalnego wyglądu. Zabieg doprowadza do uszkodzenia około 20 procent warstwy wierzchniej skóry, aby więc mówić o skuteczności peelingu laserowego, powinien być on powtórzony od 2 do 5 razy. Przerwy pomiędzy zabiegami są uzależnione od indywidualnych potrzeb pacjenta i wynoszą od 2 do 8 tygodni.

peeling lasorowy schemat

O pierwszych efektach zabiegu można mówić stosunkowo szybko, już po kilku dniach obserwujemy bowiem poprawę kolorytu skóry. Na poprawę jej gęstości musimy czekać nieco dłużej, nawet w tym przypadku mówimy jednak maksymalnie o 5 tygodniach. Sama skóra regeneruje się bardzo szybko wytwarzając znacznie więcej kolagenu i elastyny niż ma to miejsce w klasycznych warunkach, kontrolowane nagrzewanie skóry przyspiesza zaś efekt odmłodzenia.

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu najczęściej wymienia się ciążę i czas karmienia piersią, peeling laserowy jest jednak odradzany również pacjentom z cukrzycą, chorobami wątroby oraz znamionami barwnikowymi. Warto wstrzymać się z nim również wówczas, gdy stosunkowo niedawno zmagaliśmy się z infekcjami bakteryjnymi oraz przyjmowaliśmy leki.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl