Czego należy się spodziewać podczas rekonwalescencji nosa?

Według American Society of Plastic Surgeons, rhinoplastyka jest najczęstszą procedurą chirurgii plastycznej twarzy. Najnowsze statystyki pokazują, że każdego roku wykonuje się ponad 220 000 zabiegów, więc jeśli myślisz o tym, aby to zrobić, jesteś w dobrym towarzystwie.

Korzyści z rhinoplastyki

Wybór chirurgii nosa jest czymś, co zarówno mężczyźni jak i kobiety wybierają z różnych powodów. Wiele osób uważa, że robienie operacji nosa jest czysto kosmetyczne, ale prawda jest taka, że mogą być również inne korzyści z zabiegu.

Może to pomóc w problemach z oddychaniem, a w niektórych przypadkach zmiana kształtu nosa koryguje problemy z zatokami i problemy z odchyloną przegrodą. Jest to coś, o czym chirurg plastyk z certyfikatem zarządu będzie mógł szczegółowo porozmawiać z pacjentem w przypadku wystąpienia tych problemów.

Oczywiście istnieje cały szereg celów estetycznych, które chirurgia nosa może pomóc osiągnąć. Poprawia ona asymetrię i poprawia równowagę i proporcje twarzy, a także może zająć się szerokością i kształtem nosa, szerokością mostka, garbem lub wgłębieniami w mostku oraz zniekształconymi końcami nosa.

Czego należy się spodziewać podczas rekonwalescencji nosa

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że może minąć nawet rok, zanim opuchlizna całkowicie ustąpi i pojawi się ostateczny kształt nowego nosa. Większość pacjentów zauważy stopniową zmianę wyglądu w ciągu pierwszych kilku tygodni, gdy tkanki zagoją się, a obrzęk nadal zanika.

Tkanki miękkie nosa mają tendencję do utrzymywania obrzęku dłużej niż większość innych miejsc na ciele, więc nawet jeśli po trzech do czterech tygodniach zauważysz wyraźną różnicę, ostateczny kształt nosa może się pojawić po kilku miesiącach.

W przypadku większości pacjentów poddawanych rinoplastyce, miejsce operacji będzie opakowane lub pokryte szyną od wewnątrz, a nos będzie pokryty bandaże na zewnątrz, aby zapewnić ochronę i wsparcie dla nowego kształtu nosa. Opatrunek ten zazwyczaj musi być utrzymywany na miejscu przez tydzień, a następnie chirurg zdejmie opatrunek i wszelkie szwy.

Ból i obrzęk będą najbardziej widoczne w pierwszym tygodniu po operacji i prawdopodobnie będziesz miała siniaki i kruchość na policzkach i pod oczami przez tydzień lub dwa, ale to zwykle się goi.

Ponadto chirurg udzieli Pani/Panu konkretnych i szczegółowych instrukcji pooperacyjnych. Instrukcje te obejmują opiekę pooperacyjną, harmonogram podawania leków i kwestie, które należy monitorować. Przestrzeganie tych wskazówek daje najlepszy możliwy rezultat.

Często zadawane pytania pooperacyjne

Czy od razu zobaczę wyniki?

Większość pacjentów widzi wstępne wyniki po około miesiącu. Jednak ostateczny kształt nosa może nie być w pełni widoczny nawet przez rok po operacji.

Kiedy mogę wrócić do swojej codziennej rutyny?

Jest to różne u poszczególnych pacjentów, ale większość osób jest w stanie wrócić do pracy i aktywności fizycznej po około trzech tygodniach. Osoby z uciążliwą pracą mogą potrzebować dłuższego okresu powrotu do zdrowia, zanim będą mogły wrócić do pracy.

Jak wybrać właściwego chirurga plastycznego?

Ważne jest, aby pamiętać, że będziesz ufać tej osobie z wyglądu, więc będziesz chciał podjąć tę decyzję ostrożnie.

Ponadto, spotkać się twarzą w twarz z każdym chirurgiem, który rozważasz. Powinieneś czuć się komfortowo z chirurgiem, a on lub ona powinna być w stanie pewnie odpowiedzieć na wszelkie pytania, które masz.

Na koniec, przejrzyj jego pracę przed i po zdjęciach. To da Ci wyobrażenie o tym, jak dobrze będzie on mógł osiągnąć wygląd, na który masz nadzieję. Pomocne może być również przyniesienie zdjęć wyglądu, który chcesz osiągnąć.

Drobne zmiany mogą spowodować największe różnice

Wykonanie rinoplastyki nosa może być ogromnym wzmocnieniem zaufania. Nawet niewielka zmiana może mieć duży wpływ na Twój wygląd i ogólne szczęście, a wiedza o tym, czego możesz się spodziewać podczas rekonwalescencji może prowadzić do lepszych, bardziej satysfakcjonujących wyników.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl