Jak długo trwa rekonwalescencja w przypadku powiększenia piersi?

Zwiększenie rozmiaru piersi z powiększeniem piersi jest główną procedurą, która wymaga dużo prep przed- i pooperacyjnej regeneracji. Jak każda operacja, dbanie o swoje ciało i słuchanie porady lekarza jest najważniejsze, aby mieć pomyślny wynik.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak długo trwa powrót do zdrowia po zabiegu powiększania piersi, kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, czego można się spodziewać podczas opieki pooperacyjnej powiększania piersi.

Odzyskiwanie powiększenia piersi

Każda kobieta jest inna, a czas powrotu do zdrowia może być inny. Istnieją różne czynniki, takie jak rozmiar i rodzaj implantu, umiejscowienie, a nawet umiejętności chirurgiczne lekarza, które mogą mieć wpływ na czas rekonwalescencji.

Przeciętnie, pełny okres rekonwalescencji trwa około czterech do sześciu tygodni. Ważne jest, aby w tym wrażliwym czasie powstrzymać się od aktywności fizycznej, podnoszenia ciężkich przedmiotów i przepracowania siebie.

Czego należy się spodziewać po powiększeniu piersi

24 godziny po operacji

Po operacji mogą wystąpić bóle, zmęczenie, mdłości, ucisk w klatce piersiowej i nadwrażliwość lub utrata wrażliwości w piersiach. Możesz również zauważyć obrzęk i siniaki, które z czasem zanikną.

Po zabiegu będziesz musiała odpocząć przez kilka godzin w sali pooperacyjnej, aż do całkowitego zużycia znieczulenia. Konieczna jest podróż do domu od zaufanego członka rodziny lub przyjaciela, który będzie nadal pomagał i opiekował się tobą przez kilka dni po operacji.

W ciągu pierwszych 24 godzin możesz odczuwać ogromny ból i dyskomfort. Zaleca się przejęcie środków przeciwbólowych zgodnie z zaleceniami, np. acetaminofenu. Lekarz może również przepisać leki przeciwbólowe i rozluźniacze mięśni, abyś czuł się komfortowo.

5 do 7 dni po operacji

Po pierwszym tygodniu możesz nadal odczuwać lekki ból lub dyskomfort. Jednak natężenie bólu powinno było się zmniejszyć. Na tym etapie może być możliwy powrót do normalnej aktywności, jeśli zostanie ona skierowana przez chirurga.

Należy jednak powstrzymać się od uciążliwych czynności, takich jak podnoszenie rąk nad głową, które mogą powodować podrażnienia i krwawienie. W tym czasie Twoje implanty piersi zaczną się osadzać na miejscu. Ważne jest, aby stosować się do wszelkich zaleceń pooperacyjnych, takich jak masaż tkanki piersiowej, aby pomóc rozluźnić mięśnie i zmniejszyć obrzęk.

3 do 4 tygodni pooperacyjnych

Na tym etapie powinieneś czuć odrobinę bólu lub dyskomfortu. Obrzęk i siniaki w piersiach powinny były się zmniejszyć i zanikać. Normalne jest jednak, że w zależności od rodzaju operacji i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek komplikacji, siniaki nadal występują.

Twój lekarz może zacząć zachęcać Cię do lekkich ćwiczeń, ale powstrzymaj się od uciążliwych czynności. Kontynuacja noszenia pooperacyjnego stanika i biustonosza z zamknięciem z przodu może w tym czasie nadal sprzyjać gojeniu się.

4 do 6 tygodni pooperacyjnych

Zazwyczaj w tym momencie większość pacjentów w pełni wyzdrowiała i może wznowić regularną aktywność. Twoje piersi powinny wyglądać i czuć się bardziej naturalnie. Pacjentki powinny umówić się na wizytę u swojego chirurga w celu pełnej oceny implantów piersi.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl