Ortodoncja państwowa czy prywatna?

Ortodoncja

Wśród licznych specjalizacji stomatologicznych znajdziemy także ortodoncję, specjalizację szerzej znaną od stosunkowo niedawna. Zajmuje się ona prawidłowym rozwojem szczęki oraz elementów twarzoczaszki, a także prawidłowym ustawieniem wszystkich zębów i ich odpowiednim ułożeniem względem siebie, co jest kwestią najbardziej rozpoznawalną. Zabiegi ortodontyczne pozwalają na naprawę nawet wyjątkowo patologicznie rozwijającego się zgryzu oraz na zadbanie o właściwe proporcje twarzy.

Stomatologia nie jest częścią medycyny, która kojarzyłaby się nam najlepiej. Związana jest ona bowiem z borowaniem i z usuwaniem zębów, co jest zawsze nieprzyjemną perspektywą, związaną z bólem. Wina leży tutaj jednak po naszej stronie, ponieważ profilaktyka próchnicy prowadzona w domu oraz regularnie w gabinecie lekarskim zdecydowanie nie jest naszą najmocniejszą stroną, zwyczajnie wizyt u stomatologa unikamy. Wielu problemów pomogłoby wyeliminować regularne odwiedzanie stomatologa.

 

implanty zębowe

 

Piękny biały uśmiech jest marzeniem każdego z nas, chociaż o jego osiągnięcie jest bardzo trudno. Pomóc mogą nam w tym odpowiednie pasty, ale realne efekty przynieść może jedynie współdziałanie ze stomatologiem w gabinecie dentystyczny, wybielanie jest zresztą dość niebezpiecznym procesem, ponieważ osłabia zęby, a do tego jego efekty mogą wcale nie być aż tak imponujące, jak chcielibyśmy w to wierzyć. Mimo to, odpowiednio dobrana przez stomatologa metoda może być całkiem skuteczna.

Zdrowe i śnieżno białe zęby są dzisiaj kanonem piękna, ale w rzeczywistości oczywiście takie coś jest trudne do osiągnięcia. Praktyka pokazuje, że wiele osób posiada albo zęby idealnie białe, albo zdrowe. Połączenie piękna i zdrowia jest ideałem stomatologii i najważniejszym celem, do którego dąży cała dziedzina medycyny, ale na pewno można się do tego ideału zbliżać.

Ortodoncja ma na tym polu bardzo ważne zadanie do wykonania, ponieważ jej celem jest eliminowanie wad zgryzu. Zazwyczaj osiąga się to poprzez wykorzystanie specjalnych aparatów ortodontycznych. Ich skuteczność jest zaskakująco wysoka, a możliwości przez nie oferowane wręcz szokujące. Skuteczne leczenie ortodontyczne można prowadzić u osób w każdym wieku, chociaż oczywiście inaczej będzie wyglądało leczenie dzieci, u których kości się dopiero kształtują, inaczej u rozwijającej się młodzieży, a jeszcze inaczej u osób dorosłych. Każdy aparat ortodontyczny musi być dopasowany do dokładnej sytuacji pacjent i musi posiadać tym, który będzie odpowiadała zmianom, jakie należy wprowadzić.
Z usług stomatologa można korzystać prywatnie i w ramach publicznego systemu ubezpieczenia zdrowotnego. To samo jest prawdą także w przypadku ortodontów. Placówki państwowe pod względem jakości usług są zwykle równie dobre, ale trzeba pamiętać, że w ich przypadku istnieją długi okresy oczekiwania na przyjęcie, a do tego ilość zabiegów, jakie można przeprowadzić w ramach ubezpieczenia, jak również ich jakość, są bardzo mocno ograniczone. Często prywatna służba zdrowia jest jedyną opcją.

 

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl