Fotodepilacja – kiedy warto?

Obecnie fotodepilacja to bardzo dobra opcja dla tych osób, które muszą się zmagać z nadmiernym owłosieniem. Jest także wiele innych powodów, dla których warto taki zabieg stosować. Przede wszystkim te zabiegi obecnie dostępne stają się znacznie tańsze. To również ma dla wielu osób duże znaczenie. Zmienia się także profil pacjentów. Nie ma już pacjenta idealnego, a więc takiego, u którego ten zabieg ma być najbardziej skuteczny. Dawniej tak właśnie było i odnosiło się do właśnie do osób, które mają ciemne włosy i jasną karnację. Jednak teraz technika laserowa poszła już znacząco do przodu i dlatego praktycznie nie ma żadnego problemu, by taki zabieg przeprowadzić bez większych problemów praktycznie u każdego.

Nie każdy jednak problem z owłosieniem da nam możliwość stosowania takich działań. Ta metoda nie będzie dobra, jeśli chcemy pokonać meszki na twarzy, które dla wielu kobiet są poważnym problemem. Taki zabieg nie może być również realizowany również, gdy chodzi o włosy siwe. Związane będzie to z tym, że światło takich urządzeń, którymi zabiegi będą wykonywane ma wnikać do skóry i reagować na barwnik. Jednak w przypadku włosów siwych tego barwnika nie będzie i dlatego nie będzie możliwa taka właśnie depilacja. Czasami trudne do usuwania będą również włosy na przedramionach a także włosy występujące w formie wąsika czy bródki u kobiet, które wynikają ze zmian hormonalnych i dlatego usuwanie tego problemu nie będzie proste.

fotodepilacja

Jeśli chodzi o osoby, które chcą takiemu zabiegowi się poddać powinny one dzień przed zabiegiem ogolić się tradycyjną metodą w miejscach depilacji. Dodatkowo skóra musi być również czysta, nie może być niczym smarowana. Przez około 3 tygodnie nie powinno się opalać. Nie można również tydzień przed zabiegiem stosować peelingu.

Jeśli chodzi o to co po zabiegu nie będzie można mniej więcej przez dwa tygodnie się opalać. Nie będzie się stosować kosmetyków czy leków, które mogą powodować, że dojdzie do złuszczenia skóry. Przez kilka dni nie powinno się stosować spirytusu, mydła, toników ani innych kosmetyków, które są przygotowywane na bazie alkoholu. Nie można także przez kilka dni po wykonaniu takiego właśnie zabiegu podejmować działań związanych z wycieraniem gąbką czy ręcznikiem miejsc po takim zabiegu.

Nie zawsze możliwa będzie realizacja zabiegu. Mianowicie świeża opalenizna nie będzie na to pozwalała. Oprócz tego nie będzie można tego zabiegu wykonywać, jeśli będzie na skórze samoopalacz. Przed i w trackie przerw między zabiegami nie będzie można stosować depilacji. Przeciwwskazaniem będzie również ciąża.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl