Możliwości medycyny estetycznej

skuteczność botoksuJak pokazują badania, w ciągu najbliższych 12 miesięcy ponad 500 tysięcy ludzi w Polsce zamierza poddać się niektórym zabiegom medycyny estetycznej. Wizyty w profesjonalnych klinikach są finansowane na różne sposoby. Niekiedy są to co prawda bieżące zarobki i oszczędności, ale w wielu przypadkach na takie cele zaciąga się także niemałe kredyty. Trend polegający na stale rosnącej popularności zabiegów estetycznych jest wyraźnie widoczny nie tylko w samej Polsce, ale właściwie na całym świecie. W samym tylko roku 2013 wykonano aż 5 145 189 zabiegów przy których wykorzystano toksynę botulinową, lepiej znaną jako botox. Do innych zabiegów cieszących się wielką popularnością należy tutaj laserowe usuwanie owłosienia, wypełnianie zmarszczek oraz odmładzanie twarzy wykonywane metodami nieinwazyjnymi.

Statystyki światowe mniej więcej pokrywają się z polskimi; w naszym kraju także największą popularnością cieszą się przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Jest to najczęściej stosowana substancja służąca do wygładzania zmarszczek. Oprócz wysokiej efektywności środek ten zapewnia także bezpieczeństwo, co oczywiście również jest niezwykle istotną cechą. Oczywiście, aby zabieg taki był faktycznie bezpieczny konieczne jest, aby wykonał go doświadczony i odpowiednio wykwalifikowany lekarz. Medycyna estetyczna jest zatem prężnie rozwijającym się rynkiem, a chętnych do skorzystania z ofert profesjonalnych klinik stale przybywa. Aby wybrać odpowiedni dla siebie gabinet należy przede wszystkim dowiedzieć się, kto w ogóle pracuje w takim miejscu i jakie posiada kwalifikacje do wykonywania takich zabiegów. Jak pokazują statystyki, kliniki takie cieszą się największą popularnością przede wszystkim w środkowo-zachodniej oraz północno-wschodniej Polsce. 90% pacjentów korzystających z takich zabiegów stanowią kobiety. Same koszty takich zabiegów mogą znacznie się od siebie różnić; niekiedy jest to kilkaset, w innych przypadkach nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie dziwi zatem to, że niektórzy zaciągają nawet spore kredyty, aby móc z tego skorzystać.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl