Jak zachować promienną skórę

4 najlepsze wskazówki, jak uzyskać gładką i zdrową skórę w miesiącach zimowych

Wraz z nadejściem zimy walka o zdrową skórę staje się coraz bardziej wytężona. Mroźna pogoda i centralne ogrzewanie mogą naruszyć barierę ochronną skóry i sprawić, że stanie się ona nieprzyjemna, sucha, czerwona i łuszcząca się.

Bariera ochronna działa jak warstwa ochronna dla skóry; zapobiega utracie wody (wilgoci) i chroni skórę przed wnikaniem szkodliwych bakterii i substancji drażniących.

Wraz ze zmianą pór roku, zmieniają się także nasze sposoby pielęgnacji urody.

Główną przyczyną odwodnienia skóry zimą jest odwodnienie, które wynika z połączenia czynników atmosferycznych i centralnego ogrzewania. Te dwie rzeczy powodują, że nasza skóra traci wilgoć. Z tego powodu możesz mieć wrażenie, że chcesz stosować ciężkie kremy, aby pomóc w walce z przesuszeniem. Zamiast jednak nakładać na skórę gęste, tłuste i nieskuteczne kremy nawilżające, dostosuj swoje produkty i reżim pielęgnacyjny oraz zafunduj sobie zabieg lub dwa, takie jak Hydrafacial, które zapewnią jej doskonałe nawilżenie.

Składniki produktu

Składniki produktów są również ważnym czynnikiem w walce z zimową skórą. Na przykład kwas hialuronowy jest silnym środkiem nawilżającym, który pobiera wodę z głębszych warstw skóry do warstw bardziej powierzchownych. Kwas glikolowy i kwas salicylowy przyspieszają usuwanie martwego, suchego i matowego naskórka. Są to doskonałe czynniki przyczyniające się do zdrowego blasku, którego wszyscy pragniemy. Złuszczanie można jednak łatwo przeoczyć, a jest to przecież kluczowy krok w rutynowej pielęgnacji skóry. Nie tylko pomaga w usuwaniu martwego naskórka, ale również przygotowuje skórę na przyjęcie produktów, które ją pielęgnują. Oznacza to, że będziesz w stanie uzyskać znacznie skuteczniejsze rezultaty stosowania produktów, ponieważ będą one w stanie wniknąć głębiej w skórę.

Nie wolno nam przy tym zapominać o ciele. Szybki peeling i aplikacja nawilżająca to wszystko, co jest potrzebne, aby uzyskać doskonałe samopoczucie.

SPF

Pamiętanie o filtrach przeciwsłonecznych jest również ważne, ponieważ filtry przeciwsłoneczne nie są przeznaczone tylko na lato. Nakładanie kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum na twarz, a nawet na dłonie, pomoże chronić skórę przed niepotrzebnymi uszkodzeniami spowodowanymi zimnem, wiatrem i oczywiście słońcem.

Dłonie i usta

Dłonie i usta najbardziej odczuwają skutki zimnej pogody. Spierzchnięte usta i popękane dłonie wydają się być niemalże oczywistością o tej porze roku, ale nie powinny! LipRebuild od ZO to niezbędnik, który natychmiastowo odżywia i nawilża usta oraz zapewnia im nawilżenie, które utrzymuje się przez cały dzień; a odżywczy krem do rąk od ZO to idealny sposób na utrzymanie miękkich dłoni.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl