Dziesięć rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby utrzymać swoją młodość

Słowo "odmładzanie" jest nowe dla większości ludzi. Zasadniczo odnosi się ono do rzeczy, które możemy zrobić dla siebie, gdy jesteśmy młodzi, aby utrzymać naszą młodość. Niektóre z tych rzeczy utrzymują młodość ciała, a inne młodość twarzy. Te praktyki mogą przyczynić się do zoptymalizowania jakości życia. Poniżej wymienię dziesięć moich ulubionych praktyk zapobiegających starzeniu się.

Wskazówki przeciwdziałające starzeniu się

Codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych SPF30 lub większych

Ten jest bezmózgowy. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych zmniejsza narażenie skóry na szkodliwe promieniowanie UV. Konsekwentne stosowanie fizycznych (nie chemicznych) filtrów przeciwsłonecznych zapewni długotrwałe korzyści w postaci zmniejszenia ilości zmarszczek i plam słonecznych, które mogą wpływać na młodzieńczy wygląd skóry. Dodatkową korzyścią byłoby oczywiście zmniejszenie częstości występowania raka skóry na obszarach ciała wystawionych na działanie promieni słonecznych.

Codzienne spożycie doustnych suplementów diety z witaminą C

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, która jest najważniejszą witaminą uczestniczącą w tworzeniu zdrowego kolagenu. Witamina C jest powszechnie spotykana w diecie w takich produktach spożywczych jak: brokuły, kantalupa, kalafior, jarmuż, kiwi, sok pomarańczowy, papaja, czerwona, zielona lub żółta papryka, słodkie ziemniaki, truskawki i pomidory. Kiedy nie jesz lub nie możesz jeść diety bogatej w te pokarmy, doustna suplementacja 1000mg witaminy C dziennie może pomóc w dostarczeniu organizmowi tego ważnego składnika odżywczego. Zdrowy poziom kolagenu oznacza lepszą strukturę skóry, kości, włosów, itp.

Uzyskaj zdrową dawkę omegów w swojej diecie

Wiele osób lubi ryby w swojej diecie. Nie jest jednak możliwe, aby codziennie jeść wystarczająco dużo ryb, aby uzyskać zdrową ilość przyjmowanych kwasów tłuszczowych omega. Suplementy oleju rybnego w ilości 1000-2000mg dziennie okazały się bardzo ważne dla zdrowia psychiatrycznego, zdrowia oczu, wzrostu mózgu i wczesnego rozwoju w czasie ciąży, poprawy czynników ryzyka sercowego, zmniejszenie objawów ADHD u dzieci, zmniejszenie stanu zapalnego, zmniejszenie objawów zespołu metabolicznego, poprawa wieku związane z upadkiem psychicznym i Alzheimera i utrzymanie skóry zdrowe i elastyczne.

Rzuć palenie

Powszechnie wiadomo, że palenie przyczynia się do wielu różnych stanów chorobowych. Jeśli chodzi o skórę, substancje chemiczne zawarte w dymie papierosowym przyczyniają się do jej uszkodzenia miejscowego i poprzez zwiększenie poziomu antyoksydantów. W wyniku palenia powstają również zmarszczki ruchowe wokół ust ("linie palacza"). Wreszcie, poziom witaminy C u osób palących jest o około 15% niższy u osób palących niż u osób niepalących. Prowadzi to do problemów ze złym gojeniem się ran i sprawia, że palacze narażeni są na duże ryzyko podczas wielu zabiegów chirurgii plastycznej.

Zmniejsz swoje spożycie cukru

Dieta bogata w cukier jest bardzo szkodliwa dla skóry. Prowadzi do glikozylacji błony komórkowej. Kolagen i elastyna to dwa ważne białka, które są szczególnie podatne na glikozylację. Uszkodzenie tych białek powoduje, że skóra jest mniej puszysta, mniej pulchna i bardziej pomarszczona/ zwiotczała.

Należy wykonywać energiczne ćwiczenia przez co najmniej 30 minut dziennie.

Nasze coraz bardziej zatłoczone życie osobiste i zawodowe utrudnia wielu osobom dostęp do siłowni. Ćwiczenia często są zaniedbywane. Ważne jest, aby codziennie wykonywać co najmniej 30 minut energicznych ćwiczeń. Oprócz korzyści sercowo-naczyniowych, ćwiczenia fizyczne związane są z produkcją hormonów, które zapewniają dobre samopoczucie i pomagają w zasypianiu. Ćwiczenia fizyczne związane są z obniżonym poziomem otyłości i mogą zapobiegać zmianom masy ciała jo-jo, które prowadzą do rozluźnienia skóry.

Wczesne stosowanie neurotoksyn może spowalniać rozwój zmarszczek.

Neurotoksyny takie jak Botox, Dysport i Xeomin mają udowodnione działanie zmniejszające widoczność zmarszczek. Wraz z rozpowszechnieniem stosowania małych ekranów zwiększa się częstotliwość występowania zmarszczek wokół oczu i bruzd na brwiach. Młodzi ludzie spędzają dużą ilość czasu na swoich urządzeniach wykonując te ruchy, co może prowadzić do przedwczesnego powstawania zmarszczek. Stosowanie neurotoksyn może pomóc w usunięciu wczesnych oznak marszczenia się w tych miejscach.

Retin-A nie jest już tylko dla trądziku.

Retin-A, pochodna witaminy A, jest jedną z najczęściej stosowanych miejscowych terapii przeciwstarzeniowych dla skóry. Początkowo opracowano ją jako terapię na trądzik, ale stwierdzono, że ma ona niezwykłe właściwości poprawiające stan skóry. Z wiekiem warstwa naskórka naszej skóry (co widać) staje się grubsza, a warstwa skórna (warstwa wzmacniająca) cieńsza. Prowadzi to do powstawania cienkich zmarszczek i niedoskonałości kosmetycznych, takich jak brązowe plamy. Rutynowe stosowanie Retinu-A, a mniej skutecznie z łagodniejszymi retinolami, powoduje do pewnego stopnia odwrócenie tego procesu. Warstwa powierzchniowa złuszcza się i poprawia kosmetycznie, a głębsza wzmacnia. Dzięki temu skóra staje się piękniejsza!

Wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych może pomóc w utrzymaniu integralności skóry w miarę upływu czasu.

Procedury takie jak napinanie skóry RF, IPL (intensywne światło pulsujące), laserowy resurfacing, mikrokosmety i peelingi chemiczne mogą pomóc utrzymać skórę zdrową i pozbawioną skaz. Każdy zabieg może prowadzić do poprawy jakości kolagenu w skórze i/lub poprawy cery. Roczna pielęgnacja tymi zabiegami może zapobiec oznakom starzenia się skóry twarzy. Są one również bardziej ekonomiczne niż zabiegi chirurgiczne, w większości przypadków z mniejszą ilością przestojów.

Sen jest najbardziej zaniedbanym narzędziem przeciwstarzeniowym, jakie posiadamy.

Sen jest potrzebny do tak wielu procesów naprawczych. W tym kraju panuje epidemia złego snu. Przeciętny dorosły powinien otrzymać 7-8 godzin nieprzerwanego snu na noc. Niestety, większość z nich tego nie robi. Zmniejszenie snu prowadzi do wzrostu stężenia kortyzolu, hormonu stresu. Zbyt dużo kortyzolu prowadzi do retencji tłuszczu. Może to prowadzić do bezdechu sennego i związanych z nim stanów chorobowych.

Właściwa higiena snu jest związana z poprawą nastroju, lepszą czujnością w ciągu dnia, lepszym zachowaniem pamięci, spadkiem stanu zapalnego i spowolnieniem spadku psychicznego związanego z wiekiem. Nie należy zaniedbywać snu. Używaj niebieskich blokad świetlnych na urządzeniach cyfrowych w nocy, aby pomóc Ci zasnąć prawidłowo. Unikaj ćwiczeń lub używek w ciągu 3 godzin od snu. Unikaj alkoholu jako pomocy w zasypianiu, ponieważ w rzeczywistości zakłóca on twój sen. Samodzielna pielęgnacja jest antystarzeniowa.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl