Czerwona skóra - trądzik różowaty

Zaczerwienienie skóry lub trądzik różowaty to bardzo powszechne schorzenie skóry, ale nie oznacza to, że musisz cierpieć w milczeniu.

Spojrzenie na swoje odbicie w lustrze i zobaczenie czerwonej, obolałej i nierównej skóry może być niezwykle niepokojące i naprawdę podkopać Twoją pewność siebie. Jednak przy odrobinie czasu i wytrwałości można wiele zrobić, aby poprawić ten stan.

Czym więc jest trądzik różowaty?

Rosacea zazwyczaj zaczyna się jako zaczerwienienie w centralnej części twarzy, na policzkach, nosie lub czole, ale może również dotyczyć szyi, klatki piersiowej, uszu, skóry głowy i oczu. Z czasem stan skóry może się stopniowo pogarszać, a zaostrzenia mogą być wywołane przez wiele różnych czynników, w tym: ćwiczenia fizyczne, ekspozycję na słońce lub wiatr, alkohol, kofeinę, stres, słodkie lub pikantne jedzenie, a nawet środki nawilżające. Zasadniczo wszystko, co zwiększa przepływ krwi do powierzchni skóry.

Wyeliminowanie wszystkich powyższych czynników z życia byłoby prawie niemożliwe, ale można zrobić wiele, aby poprawić ten stan.

Leczenie zaczerwienionej skóry

Łagodny trądzik różowaty jest często leczony przy użyciu doustnych lub miejscowych antybiotyków. Jednak z czasem ludzie mogą nabrać odporności na antybiotyki i/lub cierpieć z powodu niepożądanych skutków ubocznych.

Zamiast tego wiele osób sięga po zabiegi pielęgnacyjne, które zapewniają długotrwałą poprawę wyglądu skóry i złagodzenie objawów.

Oferujemy szereg zabiegów, które okazały się bardzo skuteczne w leczeniu zaczerwienionej skóry lub trądziku różowatego, szczególnie w połączeniu z innymi zabiegami. Należą do nich ukierunkowane zabiegi laserowe, peelingi twarzy, terapia światłem LED Dermalux oraz nasza gama zaawansowanych medycznych produktów do pielęgnacji skóry od ZO Cosmeceuticals.

O zabiegach laserowych

Energia lasera jest kierowana na rozszerzone naczynia krwionośne, powodując ich zapadanie się, a w końcu zniknięcie, dzięki czemu nie są już widoczne. Zabieg jest szybki, bezpieczny i tylko nieznacznie nieprzyjemny. Efekty uboczne są zazwyczaj łagodne (w tym zaczerwienienie i niewielki obrzęk), które ustępują po kilku dniach.

Już po jednym zabiegu powinieneś zauważyć pewną poprawę. Jednakże, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, zwykle zalecamy wykonanie sześciu 30-minutowych zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

O peelingach skórnych

Dermalne lub chemiczne peelingi odmładzają wygląd skóry poprzez usuwanie martwych komórek skóry z jej zewnętrznych warstw. Peelingi te pobudzają również regenerację i naprawę oraz poprawiają ogólny stan zdrowia i wygląd skóry. Prowadzi to do poprawy wielu chorób skóry, w tym trądziku różowatego.

O terapii światłem Dermalux LED

Terapia światłem Dermalux LED (Light Emitting Diodes) jest wysoce skuteczną, nieinwazyjną metodą leczenia wielu różnych chorób skóry, w tym trądziku różowatego.

Wykorzystuje energię świetlną do odmłodzenia i naprawy skóry w bezpieczny sposób, bez podrażnień i bez przestojów. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak terapia laserowa.Szybki, bezpieczny i bezbolesny, daje wspaniałe rezultaty dla naszych pacjentów.

O ZO Cosmeceuticals Medical Skincare

I wreszcie, nasza doskonała gama produktów ZO Medical do pielęgnacji skóry jest idealna dla osób o delikatnej skórze, skłonnej do zaczerwienień i zaognień. Przywracają one skórze zdrowie, a także zapewniają jej codzienne wsparcie i ochronę.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl