Rozwiązanie dla wągrów, włókniaków, zaskórników

Wykonujemy szereg drobnych zabiegów chirurgicznych. Obejmują one leczenie znamion skórnych, żył nitkowatych, włókniaków i blizn keloidowych. Mimo że te schorzenia nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, wiemy z rozmów z naszymi pacjentami, że mogą być źródłem niepokoju i obaw, zwłaszcza gdy są widoczne dla innych, np. na twarzy lub klatce piersiowej.

Więc nie cierp w milczeniu, mamy rozwiązanie i zapraszamy do naszej kliniki, aby usłyszeć o swoim konkretnym problemie. W tym blogu zamierzam wyjaśnić nieco więcej na temat niektórych powszechnych nieprawidłowości skórnych, z którymi ludzie zgłaszają się do nas na zabiegi chirurgiczne i jak skutecznie je leczymy.

Włókniaki

Są to niezłośliwe narośla, zbudowane z tkanki włóknistej, które mogą być płaskie lub uniesione.

Znaczniki skórne

Są bardzo podobne - małe cieliste lub brązowe wypukłe krople (jak małe włókniaki) na skórze. Występują one najczęściej w miejscach zgięć skóry, takich jak pachy, powieki i pachwiny. Są one bardzo powszechne, zwłaszcza z wiekiem, i występują nawet u połowy populacji.Kauteryzacja leczy zarówno znamiona skórne, jak i włókniaki, jest to szybki i prosty zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W większości przypadków wystarcza tylko jeden zabieg.

Milias

Są zbiorem małych, białych plamek, często nazywanych plamkami mlecznymi. Kiedy keratyna się nagromadzi, zostaje uwięziona w skórze, zamiast ulegać naturalnemu złuszczeniu. Zaskórniki (lub wągry) są podobne, ale w tym przypadku zostały wystawione na działanie powietrza i stały się czarne z powodu utleniania. Również w tym przypadku zalecanym sposobem leczenia jest kauteryzacja przy użyciu specjalistycznego urządzenia zwanego Lamprobe.

Lamprobe działa na zasadzie przyciągania płynów poprzez zastosowanie ciepła i jest fantastycznym, nieinwazyjnym i szybkim sposobem leczenia wielu drobnych nieprawidłowości bez konieczności penetracji powierzchni skóry. Zabieg trwa zaledwie kilka sekund, a rezultaty są natychmiastowe.

Plamki krwi (lub naczyniaki wiśniowe)

Są to małe skupiska krwi, które są albo płaskie, albo mogą się podnosić. Ponownie, kauteryzacja przy użyciu lampy (patrz wyżej), może skutecznie leczyć te warunki.

Blizny keloidowe

Kolejnym, choć nie mniej ważnym, często spotykanym problemem skórnym są blizny keloidowe. Są to przerosty tkanki bliznowatej, które rosną grudkowato, często mają różowy lub fioletowy kolor i są większe niż gojąca się rana. Zazwyczaj leczymy je wstrzyknięciami kortykosteroidów w bliznę co 2-6 tygodni, dopóki nie zobaczymy wystarczającej poprawy.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl