Redukcja zmarszczek mimicznych

Redukcja zmarszczek mimicznych coraz częściej jest dokonywana z wykorzystaniem toksyny botulinowej znanej też jako jad kiełbasiany. Toksyna botulinowa to bardzo silnie działająca naturalna toksyna, jej najważniejszą właściwością jest zaś hamowanie uwalniania acetylocholiny, a więc tego neuroprzekaźnika, który odpowiada za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami i mięśniami. Jad kiełbasiany blokuje połączenia pomiędzy zakończeniami nerwów i mięśniami (synapsy nerwowo-mięśniowe), widocznym skutkiem działania toksyny botulinowej jest zaś rozluźnienie się mięśni i wygładzenie skóry.

O stosowaniu toksyny botulinowej możemy mówić już nie tylko w kontekście dermatologii, z powodzeniem wykorzystuje ją bowiem także neurologia i okulistyka. Jad kiełbasiany znajduje również zastosowanie w terapii nadmiernej potliwości, współcześnie jednak największe zainteresowanie budzi w odniesieniu do dermatologii estetycznej. Preparaty wykorzystujące toksynę botulinową są produkowane w laboratoriach.

W tym celu wykorzystuje się wyizolowane szczepy bakterii, przy samym tworzeniu preparatów zastosowanie znajdują zaś podwyższone środki bezpieczeństwa. Dermatologia, estetyczna, która wykorzystuje botox do eliminowania zmarszczek mimicznych, zazwyczaj operuje dawkami wynoszącymi od 20 do 60 jednostek w czasie trwania jednego zabiegu. Dawki są zatem nie tylko małe, ale również dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Takie postępowanie gwarantuje, że osoba poddająca się zabiegowi nie musi obawiać się toksyczności ogólnoustrojowej.

Dermatolodzy na bieżąco tworzą listę wskazań do stosowania jadu kiełbasianego. Obecnie toksyna botulinowa jest wykorzystywana między innymi podczas prób eliminowania kurzych łapek (zmarszczek tworzących się wokół oczu), pionowych zmarszczek okolicy gładzizny, zmarszczek poziomych skóry czoła, zmarszczek skóry nosa, zmarszczek w obrębie górnej wargi oraz zmarszczek na granicy czerwieni wargowej. Jad kiełbasiany wykorzystywany jest również podczas korekcji kącików ust, fałd podbródka oraz fałd nosowo-wargowych. Toksyna botulinowa działa miejscowo, widoczne efekty jej stosowania utrzymują się zaś nawet do sześciu miesięcy.

Powiązane artykuły

Lipomassage

Opatentowana technika wyszczuplająca eliminująca miejscowe złogi i niedoskonałości.

Skolioza kręgosłupa - informacje o leczeniu

Endermolift

Ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa oraz wyszczuplająca techniką zagęszczania skóry.

Ulthera

Jest to nowy zabieg, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych. Przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy.

Thermolifting

Całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. 

Kontakt z redakcją

Telefon: 12 474 82 713

Email: redakcja@youngpeople.pl